ריסוס נמלים

שיטות ריסוס נמלים

אחת השיטות היותר יעילות על מנת להיפטר מנמלים היא לרסס אותן. עם זאת, יש להפריד בין ריסוס שנעשה ע"י בעל מקצוע, לבין ריסוס שנעשה ע"י חובבן. ראשית כיוון שיש משמעות לחומר עמו בוחרים לרסס, שנית כיוון שיש לדעת היכן לרסס, ולבסוף כיוון שיש לדעת מהו מינון אפקטיבי ולא מוגזם. עם זאת, אין להתעלם מהעובדה שהרבה פעמים גם ריסוס עצמאי עשוי לעשות את העבודה, אבל לרוב רק עבור פרק זמן קצר, כך שמדובר על פתרון נקודתי שאינו ארוך טווח.

פתרון אידאלי

כיום ניתן למצוא שיטות ריסוס נמלים אקולוגיות. מדובר על ריסוס של חומר טבעי שאינו מסוכן למגע של בע"ח ואנשים. באופן שכזה אין צורך לצאת מהבית בזמן הריסוס, אין צורך להרים מהרצפה חפצים בטרם מגיע צוות הריסוס ו אין צורך להיעדר מהבית- אלא ניתן ליהנות מפתרון יעיל שאינו דורש התארגנות מיוחדת ואינו מחסיר פעימה כאשר חושבים על ביטחון בני המשפחה.

הבחירה הירוקה

אין לקבוע מראש האם נכון להדביר נמלים ע"י פיתיונות שמפזרים סביב הקן, (על מנת שאלו יאספו על ידי הנמלים ויוכנסו אל תוך הקן), או לחלופין האם עדיפה שיטת הריסוס. מדביר מקצועי יגיע לראות במה מדובר, ייבחן את האזור, ינסה לאתר את מיקום הקן, יאבחן את סוג הנמלה, ורק לאחר מכן ייקבע מהי שיטת התגובה המתאימה ביותר. בכול מקרה טוב לדעת שגם כשמדובר על חיה מטרידה ועקשנית כגון נמלה, גם עבורה ניתן למצוא מענה אקולוגי יעיל.

בדיקת אמינות

על מנת לצלוח במשימה, יש לחפש באופן ממוקד אחר מדביר מקצועי ובעל תעודה. אחד הפרמטרים החשובים שיש להקפיד עליהם הוא לוודא שהמדביר הנבחר מחזיק ברישיון עיסוק בהדברה- רישיון מטעם המשרד להגנת הסביבה ומשרד הבריאות. בנוסף יש לבדוק שהחומרים עמו המדביר עובד אכן נמצאים ברשימת תכשירי ההדברה המאושרים לפי חוק. באותו הקשר, שווה לציין שכבר כמה שנים לא חוקי להדביר עם "זרחן אורגני", אך עדיין ניתן למצוא חאפרים שמבקשים לנצל את חוסר התמצאות הלקוח בתחום, ולו כי לא  אכפת להם. לסיכום, כן יש פתרון, כן ניתן לבחור בפעולת ריסוס נמלים, אך ניתן לבחור בין ריסוס כימי לבין ריסוס אקולוגי.

מוזמנים לשתףPrint this pageShare on LinkedInEmail this to someoneShare on FacebookShare on Google+