פרעושים במיטה

 

פתרון בעיה על פרעושים במיטה

במקרים רבים מתקבלות אצלנו תלונות על פרעושים במיטה, התופעה אינה נדירה ובבתים שבהם ישנם בעלי חיים, ניתן לראות את התופעה קורית באופן יותר תדיר.

לפרעושים  יש יכולת קפיצה מדהימה ביחס לגוף הקטן שלהם והם יכולים להגיע עד לגובה של 40 ס"מ, בהתייחס לכך שכל גודלו של הפרעוש הוא בין מילימטר אחד לשניים, זאת בהחלט יכולת מדהימה , למעשה הוא אחד משיאני בעלי החיים בקפיצה לגובה.

יכולת הקפיצה הזאת משמשת אותם כדי לעבור ממקום למקום, וכך גם במקרים שאין בבית כלב או חתול ( שהם הפונדקאים העיקריים של הפרעוש ) עדיין יכול להיות שבחצר הבית ישנם פרעושים  וכאשר התקרבנו לסביבתם קפצו על הבגדים שלנו וכך בעצם הכנסנו אותם אל תוך הבית, מכאן הדרך לפרעושים במיטה היא קצרה.

כמובן שבמקרים שבהם ישנם בבית  בעלי חיים שאינם מטופלים כנגד פרעושים, נוכל לראות יותר ויותר מקרים של פרעושים במיטה , מכיוון שבעלי החיים שנמצאים בבית , מסייעים לפרעושים להגיע אל המיטות וכך שוב פעם נוצרת לנו בעיה של פרעושים במיטה.

הפרעוש הוא חרק בעל גלגול מלא, כלומר הוא עובר מספר שלבים : ביצה,זחל, גולם ובוגר.

בשלב הבוגר הפרעוש חי ממש על הפונדקאי , אבל בשאר השלבים הוא חי בסביבת הפונדקאי ולא עליו  וזאת בגלל הסיבה שביצי הפרעוש נופלות לרצפה מכיוון שהן אינן דביקות.

הרוב המכריע של אוכלוסיית הפרעוש ( 95% ) אינה נמצאת על הפונדקאי אלא בסביבתו, ולכן אם  מצאתם פרעוש בוגר אחד על הכלב,ניתן להניח שישנם עוד  20 פרעושים בשלבי התפתחות שונים בסביבתו של הפונדקאי.

היבט נוסף שחשוב לדעת, הוא יכולתם  של הגלמים לשרוד גם ללא פונדקאי בסביבתם, במקרה כזה גלמי הפרעוש פשוט מחכים ואפילו מספר חודשים עד לכניסה מחודשת של פונדקאי , ואז בתוך שניות הם יבקעו וייצמדו אליו.

 

כך במידה ונכנסתם לבית חדש , שבעבר היה בו פונדקאי עם בעיית פרעושים, אפילו אם עברו מספר חודשים, אינכם יכולים להיות בטוחים שבעיית הפרעושים הסתיימה ועברה, מאוד יכול להיות שהפרעושים יתעוררו ממש כאשר תיכנסו אל הבית החדש.

כדי לטפל באופן נכון בבעיית פרעושים במיטה, יש צורך בשירות של מדביר מקצועי ומוסמך אשר יודע לטפל בבעיית פרעושים במיטה בצורה יסודית, כדי לפתור אותה  ולמנוע הישנות של הבעיה.

המדביר ייתן הנחיות מדויקות לגבי אופן הטיפול בבעיית פרעושים במיטה, ואת הפעולות שצריך לנקוט לפני הגעתו של המדביר אל הבית, חלק חשוב  מההנחיות יהיו ניקיון יסודי ושאיבה של כל שטיח ורהיט מרופד אשר נמצאים בבית כולל כורסאות ,ספות, וכו',כדי לשאוב ולצמצם את השלבים הלא בוגרים אשר נמצאים ברצפת הבית.

לאחר מכן נשתמש בחומרי הדברה ייעודיים אשר מצד אחד רעילותם  מאוד נמוכה ומצד שני יעילותם כלפי הפרעושים הינה גבוהה במיוחד.

חומרי הדברה הייעודיים כנגד הפרעושים,חייבים להיות חומרים  אשר נמצאים בפיקוח של המשרד להגנת הסביבה.

חומרי ההדברה הייעודיים כנגד הפרעושים מכילים חומר אשר מונע מהשלבים הלא בוגרים, להגיע לבגרות וכך בעצם מונעים את התפתחות הבעיה מחדש .

חשוב מאוד להישמע להוראות המדביר ולפעול לפיהם , כך שבפעולה משותפת של המדביר ושל בעלי הבית, נוכל יחד לפתור את בעיית פרעושים במיטה.

מוזמנים לשתףPrint this pageShare on LinkedInEmail this to someoneShare on FacebookShare on Google+