פולריס הדברה ? ממה חייבים להזהר ?

במאמר הקצר הבא ניתן הסבר קצר על החומר פולריס הדברה

שימוש בחומרי הדברה לצורך הדברת מזיקים מסוגים שונים כמו הדברת נמלים או הדברת צרעות מצריך רישיון וידע מעמיק בטוקסיקולוגיה (תורת הרעלים ) ולכן מדביר מוסמך חייב לעבור מבחנים מעמיקים הבודקים את היקף הידע שלו בטוקסיקולוגיה.,ורק מדביר מוסמך רשאי לרכוש חומרי הדברה תוך כדי הצגת רישיון בתוקף

חשוב לדעת ! החומר  פולריס הדברה הוא חומר  המבוסס על זרחן אורגני, כל חומרי ההדברה שמבוססים על זרחן אורגני אסורים לשימוש בישראל בסביבת מגורים,מכיון שהוכחה ההשפעה המזיקה שיש לכמות קטנה , אפילו במשקל של  מיליגרמים  של החומר הזה על התפתחות העוברים בזמן ההריון.

בישראל ישנם שתי רשויות שאחראיות על פיקוח על רעלים,האחת היא המשרד להגנת הסביבה שאחראים על כל הנושא של מדבירים והדברות לציבור הרחב, והרשות השניה היא משרד החקלאות שאחראי על פיקוח רעלים במגזר החקלאי.

 את חומרי ההדברה המיועדים למדבירים ולמגזר הביתי לא ניתן לרכוש ללא הצגת תעודת מדביר בתוקף ולכן מהבחינה הזאת התחום מפוקח בצורה נכונה,אבל בתחום ההדברה החקלאית המציאות כרגע היא שאנשים חסרי ידע והבנה מינימלית בטוקסיקולוגיה יכולים לרכוש חומרי הדברה המיועדים לחקלאות בלי שום צורך בהצגת היתר רעלים,וכך קורה שאותם אנשים רוכשים חומרי הדברה מסוכנים מאוד כגון פולריס הדברה ומשתמשים בהם בשימוש  ביתי המנוגד להוראות החוק והכל במטרה  לחסוך כמה שקלים

ההוראות  הכתובות על התוית המודבקת על המיכל ,הן הוראות שיש להן תוקף של חוק  וכל העובר עליהן עובר על החוק  פשוטו כמשמעו ,וזאת כמובן עוד לפני שדיברנו על הסכנות הרבות שאותו אדם מכניס אל תוך ביתו.

המסקנה מכל הכתוב למעלה היא שאסור בתכלית האיסור להשתמש בחומר פולריס הדברה בבתי מגורים,  הן מבחינה חוקית ,והן מבחינה בריאותית .

מומלץ ביותר לכל מי שצריך הדברה בבית או בסביבת מגוריו להתייעץ עם מדביר מוסמך כדי למנוע אסונות חס וחלילה

לכל שאלה או התייעצות הנכם מוזמנים ליצור קשר עם מיטב הדברות בטלפון 053-4444560

מה אומרים לקוחותינו ?? כנסו לראות .

מוזמנים לשתףPrint this pageShare on LinkedInEmail this to someoneShare on FacebookShare on Google+