עבודה של מדביר

בתחילת המאמר נסביר מה הסיבה שצריך הדברה בכלל.

מזיקים יכולים להיות לא נעימים במקרה הטוב, כמו נמלים או מעופפים שונים, או ממש מסוכנים במקרה הרע כמו חולדה נושכת, צרעה עוקצת, או עקיצה של נמלת אש.

מזיקים חיים במקרים רבים בתוך בורות הביוב, כך הם עלולים להעביר מחלות שונותו אשר נמצאות בתוך אותם בורות ביוב מזוהמים, על ידי מגע ישיר אל גוף האדם,  או זיהום מקומות של אוכל ומקומות אחרים שהאדם נמצא בהם. מזיקים עלולים להזיק גם לחיות הבית, אם זה על ידי עקיצות פרעושים או קרציות, או העברת מחלות אל חיות הבית, לפעמים עד כדי הבאה למותו של חיית המחמד הביתית עקב אותם מחלות.

המזיקים נמצאים בעונות שנה מסוימות ובתנאי סביבה שונים. תנאים של חום ולחות יכולים לגרום למזיקים שונים לצאת ממקומות מחבואם ולגרום למטרד בתוך הבתים.

מים עומדים וביובים פתוחים יכולים להוות שטח מחייה למזיקים אחרי,ם ובעונות מסוימות יש מזיקים אחרים שפעילים כמו למשל צרעות בסוף הקיץ.

כדי למנוע את כל הבעיות האלה כדאי להזמין חברת הדברה

אדם שעוסק בהדברה גורם לסביבה להיות נקייה ממזיקים. אפשר להזמין מדביר כשרואים בעיית מזיקים והוא צריך לטפל בה. אבל יותר מומלץ להזמין הדברה מונעת כדי למנוע בעיה מראש. הדברה מונעת כדאי במיוחד לבצע במחסנים כדי שמזיקים כמו עכברים וחולדות לא יפגעו ברכוש, במחסני מזון ועסקי מזון שאליהם מגיעים ארגזים של מזון עם מזיקים , כמו כן עבור כל מקום רגיש כמו מרפאות או מוסדות חינוך.

כדאי גם להזמין הדברה מונעת לפני שעוברים לדירה חדשה, עסק חדש או מחסן חדש. וזאת עוד לפני שעוברים למקום. כך יהיה הרבה יותר קל להדביר את המקום.

המדביר מגיע למקום ומנסה לאבחן מהו המזיק, כדי לדעת מה דרך הטיפול המתאימה עבורו. טיפול בנמלים רגילות שונה מטיפול בנמלת האש. לכידת עכברים שונה מלכידת חולדות, הדברת צרעות שונה מהדברת פשפש מיטה וכו'.

 

חלק מהעבודה היא איתור קיני נמלים בחצר, בדיקה של מקומות של ביוב פתוח, חיפוש כל מיני פתחים שמזיקים עוברים דרכם.

טיפול במזיקים לא נעשה דווקא באמצעות פיזור רעלים. לעיתים עיקר העבודה הוא הצבת מלכודות במקומות הנכונים ואיטום פתחי מעבר של המזיקים.

מדביר מקצועי יודע בדיוק באיזה חומר הדברה להשתמש לכל מטרה והוא ישתמש רק בחומרי הדברה עם אישור ורישיון למקומות מגורים  של בני אדם, בשונה מחומרי הדברה חקלאיים.

נוסף לזה ינתנו הוראות הכנה לפני ההדברה כמו למשל מתן גישה לפאנלים לפני הדברת ג'וקים, והוראות בטיחות  לאחר ביצוע ההדברה, כמו כמה זמן צריך להיות מחוץ למקום המטופל, ואיך צריך לנהוג באופן כללי כדי למנוע חזרה של אותם מזיקים..

במקרים מסוימים המדביר יגיע לביקורת או תיקונים זמן מסוים אחרי ההדברה לוודא שהעבודה מושלמת.

כשמזמינים מדביר חובה לוודא שיש לו רישיון הדברה בתוקף של המשרד להגנת הסביב ושהרישיון מתאים לסוג ההדברה שמזמינים.

עלות ההדברה נקבעת לפי סוג ההדברה, גודל המקום המודבר, הביקוש (עונת השנה) וגם המרחק (לישוב רחוק יש זמן נסיעה גדול).

כך למשל יש שוני בין הדברת ג'וקים בדירת 3 חדרים שלוקחת זמן קצר לבין הדברת טרמיטים שיכול גם לקחת יום שלם.

 

מוזמנים לשתףPrint this pageShare on LinkedInEmail this to someoneShare on FacebookShare on Google+